Puma Future v2All-in permice 2018/2019
ProLogspeed
Jsme připraveni, těší mě navíc zlepšující se zdravotní stav hráčů, hlásí Vrba před Larnakou
16.8.2017
FCVP
Poháry

Jsme připraveni, těší mě navíc zlepšující se zdravotní stav hráčů, hlásí Vrba před Larnakou

Před Pavlem Vrbou stojí jasný úkol a nevyzpytatelný soupeř. Přejít přes AEK Larnaka FC do základní skupiny Evropské ligy bude od plzeňského trenéra i jeho svěřenců vyžadovat stoprocentní soustředění. Pozitivum pro trenéra Vrbu může být, že se mu do kádru vrátí uzdravení rekonvalescenti.

Sílu svého nejbližšího soupeře spatřuje plzeňský kouč v momentální formě. „Když Larnaka postoupila přes kvalifikační předkola, ukazuje to na její kvalitu. Zaměřil jsem se na poslední zápasy s Minskem, z evropského pohledu to byly její klíčová utkání. Podle skladby mužstva je její herní projev daný. Hráči Larnaky mají rádi míč a kombinaci. My ale budeme chtít uhrát dobrý výsledek do odvety, jakým způsobem to bude, to uvidí všichni až zítra na hřišti,“ říká před utkáním Pavel Vrba. „Vzhledem k pohárové matematice se vždycky říká nedostat gól a nějaký vstřelit, to bude platit i tentokrát,“ dodává.

Kvůli karetnímu trestu mu v kádru bude chybět útočník Michael Krmenčík. „Je škoda, že Michael není k dispozici, ale bohužel se už tak stalo. Máme tu další dva kvalitní útočníky a já věřím, že nám v zápase pomůžou. Jsou to zkušení hráči, které by nemělo rozhodit to, že nastoupí v pohárovém zápase. Právě jejich zkušenosti jim pomáhají v tom, že mohou zasáhnout do zápasu i po delší pauze. Někteří plzeňští hráči už dokázali, že po třech týdnech, například po zranění, dokáží odehrát kvalitní utkání. Řezníček i Bakoš s námi trénují, takže v tomto bych problém neviděl,“ zůstává klidný Vrba.

Přesto, že z posledního utkání proti Olomouci odkulhal Lukáš Hejda, začíná se plzeňská marodka vyprazdňovat. „Lukáš měl první dva dny po zranění určité úlevy. Včera s námi trénoval a dnes se do tréninku zapojí taky. Měl by být pro zápas k dispozici,“ prozradil trenér. Ač to často nedělá, vyložil na stůl karty i v případě ostatních hráčů, nad kterými visel otazník. „Venca Pilař i Matúš Kozáčik jsou v situaci, kdy můžou nastoupit, a myslím si, že jeden z nich do zápasu od začátku skutečně nastoupí. K dispozici je i Roman Hubník, což je pro nás další hráč navíc. Pro mě je teď situace mnohem příjemnější, než když jsme odlétali do Bukurešti a neměli vlastně žádného obránce na střídání. Jsem rád, že se nám vracejí zkušení hráči, kteří dokážou týmu okamžitě pomoci. Například Pilař dokáže rozhodovat zápasy svou nadstavbou. Takových hráčů je v lize málo a já bych si přál, aby jich naopak bylo čím dál víc. Hlavně si přeju, aby Vaškovi vydrželo zdraví,“ uzavírá Pavel Vrba.

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál